Witamy!

12 marca 2013
 

Jesteśmy uczniami Gimnazjum nr. 53, klasy 3ag o profilu matematyczno-informatycznym.My,jednii z wybranych do tej elitarnej szkoły.Zapraszamy do przeglądania naszej strony,na której m.in. dowiedzą się Państwo o nasz,naszych osiągnięciach czy będą mogli obejrzeć galerię naszych zdjęć.


example1

Czytaj dalejAutor:Bartosz Mróz

Obóz naukowy - wróciliśmy!

8 czerwca 2013
 

I jest już po obozie naukowym w Darłówku, który odbył się w dniach 2-8 czerwca. Na pewno wszyscy będą go mile wspominać. Ciekawe wyjścia: do Aquaparku i na Zamek Książąt Pomorskich, interesujące zajęcia wzbogacające naszą wiedzę, spacery plażą czy dyskoteki i karaoke. Ten tydzień udowodnił wszystkim, że można udanie połączyć zabawę z nauką. Atmosfera też była świetna, dziękujemy 3. klasie, która też pomogła nam się zaaklimatyzować czy nauczyła nas fajnych tańców. Ciężko to dokładnie opisać, ale warto to przeżyć.

Czytaj dalejNapisane przez Michała Piekarskiego

Obóz naukowy w Darłówku

1 czerwca 2013
 

Już 2 czerwca wszystkie klasy Gimnazjum nr 53 w Bydgoszczy w wyruszą do Darłówka na tygodniowy obóz naukowy. Jedziemy tam, by spędzić miło czas, jeszcze bardziej zgrać się w klasie i oczywiście jak sama nazwa wskazuje nauczyć się kilku nowych, ciekawych rzeczy.

Czytaj dalejNapisane przez Michała Piekarskiego

Kolejny koncert w MDK.

10 maja 2013
 

10 maja poszliśmy do Młodzieżowego Domu Kultury o najbardziej znanym polskim kompozytorze wszechczasów - Fryderyku Chopinie. Organizatorzy wykazali się dość dużą kreatywnością i ogólnie było w miarę ciekawie. Warto dodać, że chłopaków ominęła dzięki temu kartkówka z niemieckiego.

Czytaj dalejNapisane przez Michała Piekarskiego

Rozumowanie kluczem do sukcesu-finał

29 kwietnia 2013
 

29 kwietnia odbył się matematyczny międzygimnazjalny konkurs "Rozumowanie kluczem do sukcesu". Naszą klasę reprezentowali: Michał Piekarski, Andrzej Michałek oraz Monika Bajerska. Zadania z pozoru były bardzo proste, ale nietrudno było w nich o błąd i każdy z nas jakieś tam drobne pomyłki na pewno zaliczył. Wyniki przedstawiają się następująco:
1 miejsce - Michał Piekarski
4 miejsce - Andrzej Michał‚ek
5 miejsce - Monika Bajerska
Naszym reprezentantom poszło świetnie.Gratulujemy Michałowi zwycię™stwa i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj dalejNapisane przez Bartosza Mroza

Rekolekcje

18 marca 2013
 

Jesteśmy już po pierwszym dniu rekolekcji prowadzonych przez Ojca Macieja ze zgromadzenia Ducha Świętego. Tematyka na dzisiejszych zajęciach była dość różnorodna począwszy od rozmów o miłości aż do zazdrości. Początkowe odczucia w miarę pozytywne, może jedynie trochę temperatura przeszkodziła, gdyż ciepło w kościele na pewno nie było.

Czytaj dalejNapisane przez Michała Piekarskiego

Rozumowanie kluczem do sukcesu

12 marca 2013
 

11 marca na lekcji matematyki odbyły się eliminacje klasowe do międzyszkolnego konkursu "Rozumowanie kluczem do sukcesu". Zadania były bardzo proste, ale trzeba było wykazad się czujnym czytaniem zadao i tak oto 50% uczniów popełniło jakieś błędy. Max punktów mieli: Andrzej Michałek, Michał Piekarski, Natasza Mazur i Monika Bajerska.Nadszedł jednak czas ostatecznego rozstrzygnięcia.Natasza niestety popełniła błąd,więc odpadła i naszą szkołę będą reprezentować Michał Piekarski, Andrzej Michałek i Monika Bajerska

Czytaj dalejNapisane przez Michała Piekarskiego

Koncert w MDK

6 marca 2013
 

6 marca dwie klasy (pierwsza i trzecia) wyruszyły do MDK-u. Na koncert związany ze zbliżającą się wiosną. Głównym tematem był Witold Lutosławski. Zainteresowanych tą osobą odsyłam na Wikipedię. Ogólnie można by rzec, że momentami powiewało nudą, ale ważne, że nie było kartkówki z fizyki.

Więcej informacji - Wikipedia

Czytaj dalejNapisane przez Michała Piekarskiego

Liga zadaniowa

2 marca 2013
 

I tak oto minęły wszystkie 3 etapy matematycznego konkursu Liga Zadaniowa. Ruszaliśmy z dużymi ambicjami, ale czas zweryfikował, że zabrakło tego czegoś i o ile jest kilka naprawdę fajnych wyników to patrząc przez pryzmat wszystkich nie można byd w pełni zadowolonym i te ostanie słowa dobitnie potwierdziłaby pani profesor Anna Topolińska. Dziękujemy za przygotowania i w następnym roku liczymy na lepsze skutki naszej pracy.

Czytaj dalejNapisane przez Michała Piekarskiego